Wybór odpowiedniej lampy do paznokci

Wybór odpowiedniej lampy do paznokci bez wątpienia nie jest wyborem łatwym. Manicure hybrydowy stał się ostatnimi czasy absolutnym hitem, zaś producenci akcesoriów do manicure aby podołać nieustannie rosnącej konkurencji wymyślają coraz to lepsze nowości! Paznokcie to nie tylko lakiery, baza i top, to tysiące zdobień, brokatów, futerek, pilników, cążek i przede wszystkim lamp.

Współcześnie na rynku wyróżnia się różne rodzaje lamp, jednak dwa rodzaje są najbardziej powszechne- mowa oczywiście o lampach UV i LED.

Czym się od siebie różnią i którą wybrać? Odpowiem w dzisiejszym wpisie!

Z pewnością każdy z nas kojarzy to magiczne pudełko, do którego wkłada się rękę z pomalowanymi paznokciami. Tak, chodzi mi oczywiście o lampę UV, chociaż lampa LED również może występować w podobnym kształcie. Twoja ręka spoczywa w lampie chwilę, dwie, trzy… aż w końcu możesz nałożyć kolejną warstwę lakieru czy też top. Nic bardziej prostszego! Zna to każda z nas, jednak clou tkwi w tym ile my tą rękę w tej lampie będziemy trzymać. Minimalny czas trzymania ręki w lampie UV to 2 minuty, zaś w lampie LED- może z 30 sekund?

I na tym polega największa różnica między tymi lampami!

Faktem jest, że lampy LED są po prostu nowsze, zatem ich technologia również jest bardziej nowoczesna i zaawansowana. Pozwala ona naprawdę w błyskawicznym czasie naświetlić paznokcie, bez żmudnego procesu oczekiwania (co jakby nie patrzeć było w całej zabawie najgorsze). 30 sekund to nie dużo, zatem i cały czas wykonywania manicure’u znacznie nam się uszczupli, co przy małej ilości czasu lub też dużej ilości klienteli jest niebywałym plusem!

Rozważny też kształty obydwu lamp. Lampa LED to taki malutki mostek, który łatwo można ze sobą wziąć, przenieść, schować. Nie zajmuje dużo miejsca, na dodatek wygląda bardzo minimalistycznie czyli estetycznie. Pudełko jakim jest lampa UV posiada liczne motywy, wzory i kolory, jednak objętościowo zajmuje dużo więcej miejsca niż lampa LED i jest od niej cięższa.

Znalezione obrazy dla zapytania paznokcie